Válasz a melegek átnevelőtáborát emlegető Atheneum Kiadónak

blog_hodasz.jpg

Tisztelt Athenaeum Kiadó!

Irodalomszerető emberként örömmel fogadtuk Cameron Post rossz nevelése című kötetüket, melyet az M5 tévécsatorna homoszexualitással foglalkozó műsorának vendégeiként ajánl „értő tanulmányozásra”. Engedjék meg, hogy figyelmességüket mi is könyvvel, Joseph J. Nicolosi Szégyen és kötődésvesztés című munkájával viszonozzuk, melyet a mai napon postára adtunk önöknek.

Ezzel a gesztussal egy baráti kihívásra invitáljuk önöket: mi elolvassuk Emily M. Danforth regényét, önök pedig Nicolosi professzor úr munkáját. Ez utóbbiból kiderül: a néhai amerikai szakember nevével fémjelzett pszichológiai irányzat képviselői kizárólag olyan, a homoszexualitásukkal megbékélni nem tudó/akaró személyeknek kínálnak (tudományosan megalapozott) segítséget, akik önkéntesen fordulnak hozzájuk. Ilyenformán nem tudunk másra gondolni, mint hogy az önök levelét közlő sajtóhír, miszerint a tévéműsor „a könyv témáját is adó szexuális átnevelő táborokról” szólt, csupán jóindulatú tévedés lehet, amit annak tudunk be, hogy önök vagy nem látták a műsort, és/vagy még nem olvasták Nicolosi professzor korszakalkotó munkáját.

Sőt, úgy tűnik, ez utóbbit maga Emily M. Danforth sem, aki az alább linkelt interjúban elismeri, hogy a cselekmény nagy része a képzeletének terméke, ugyanis nem volt alkalma elmélyedni a reintegratív terápia részleteiben. Saját elmondása alapján ami tapasztalatot viszont szerzett, abból azt szűrte le, hogy az általa megismert „átnevelőtáborok” a valóságban az Anonim Alkoholisták találkozóihoz hasonló meghitt közösségi alkalmak, melyek szervezőiben jószándékú embereket ismert meg, és gyűléseiken semmiféle félelmet nem tapasztalt.

Munkájukhoz jó egészséget kívánva, üdvözlettel:

Hodász András plébános
Szőnyi Szilárd újságíró